Smog to zjawisko w atmosferze, które powstaje w wyniku wymieszania się mgły z dymami i spalinami. Nazwa pochodzi z języka angielskiego: smoke – dym oraz fog – mgła. Może to nie jest groźne? Nic bardziej mylnego.

Smog w dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza może powodować np. problemy z zapamiętywaniem, z koncentracją, człowiek odczuwa niepokój, występują częste infekcje dróg oddechowych czy choroby płuc. Co może być lekarstwem na smog? Przede wszystkim stosowanie odnawialnych źródeł energii np. najbardziej popularne pozyskiwanie energii z wiatru, ze słońca lub z wody. Chrońmy to, co najważniejsze, czyli nasze powietrze! Nim oddychają wszyscy ludzie i zwierzęta na całej kuli ziemskiej!

A co to jest smok? Czy również może zagrażać człowiekowi? Zdecydowanie nie! O smokach możemy przeczytać w ciekawych książkach o księżniczkach i królewiczach. No, chyba, że smok ma chęć pożreć niewinną królewnę!