Zakończyła się tegoroczna edycja programu edukacyjnego Odyseja Umysłu. Nasze drużyny zajęły 6, 9 i 11 miejsca w Wirtualnym Finale Ogólnopolskim. Odyseusze wykazali się dużą kreatywnością podczas rozwiązywania problemów spontanicznych. Chwalono również spójność i logikę fabuły w przedstawieniach. Dzieci otrzymały takie gratulacje od sędziów:

Serdecznie gratulujemy zarówno osiągniętego wyniku, jak i wysiłku włożonego w przygotowania, drużynie, która z powodzeniem wzięła udział w Wirtualnym Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu – krajowym etapie tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyssey of the Mind®, zorientowanego na rozwój kompetencji młodych ludzi w zakresie kreatywnego oraz krytycznego myślenia, rozwiązywania interdyscyplinarnych problemów, aktywnego uczenia się, stosowania wiedzy w praktyce, empatii, pracy zespołowej i innych umiejętności XXI wieku.

Więcej informacji

Przed nami finał ogólnopolski Odysei Umysłu. Czeka nas ciężka praca nad dekoracjami i technicznymi rozwiązaniami. Więcej informacji w „Głosie Świdnika”

Odyseusze przed finałem "Głos Świdnika"

Zapraszamy do zapoznania się artykułami dotyczącymi międzynarodowego programu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole.

Trwa wprawdzie nauka zdalna, ale drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7, które zgłosiły się do międzynarodowego projektu edukacyjnego „Odyseja umysłu”, nie porzuciły myśli o wędrówkach po naukowych ścieżkach i nadal przygotowują się do eliminacji regionalnych. Zaplanowano je 21 marca, w Warszawie.

25 lutego 2018r. towarzyszyliśmy uczniom kl. 2b Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku w edukacyjnej wędrówce do Warszawy, gdzie wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich światowego programu "Odyseja umysłu". Zadaniem Amelii Pielak, Marty Skowronek, Amelii Święch, Klaudii Wójcik-Sawickiej, Karola Bogdańskiego, Jakuba i Piotra Lodwichów, pracujących pod okiem Moniki Śniegockiej-trenerki „Odysei umysłu” oraz wychowawczyni Joanny Drzewińskiej, było zaprezentowanie przedstawienia "Kuchenne rewelacje". Za wykonanie zadania otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.