W dniach 6-8 października, jak co roku w naszej szkole odbyły się, długo wyczekiwane , warsztaty z cyklu Akademii Młodego Naukowca. Zajęcia dotyczyły chemii i i reakcji chemicznych, które wszyscy obserwujemy na co dzień. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób startuje rakieta kosmiczna, jak można rozpalić ognisko bez użycia zapałek, jak poradzić sobie z napompowaniem balonu nie używając własnej siły płuc oraz dlaczego smok wawelski zieje ogniem. Dzieci wcielały się w chemików i samodzielnie wykonywały doświadczenia, choć trochę nieśmiało podchodziły do zadań to jednak ciekawość brała górę!!!
W dniach 19-21 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach o tematyce ,,Bursztyn-złoto Słowian’’. Podczas spotkania młodzi naukowcy dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o jantarze, czyli o żywicy drzew sprzed milionów lat. Jantar, czyli bursztyn, ma właściwości lecznicze, kosmetyczne oraz wartości jubilerskie.
Pierwsze spotkanie w ramach Akademii Młodego Naukowca w bieżącym roku szkolnym dotyczyło trudnego zagadnienia: Dlaczego okręty pływają?
W dniach 6-8 listopada odbyły się warsztaty z serii Akademii Młodego Naukowca. Uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać i przekonać się o geniuszu Leonarda da Vinci – włoskiego ,,człowieka renesansu". Genialnego malarza, architekta, filozofa, muzyka, pisarza, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy, geologa, rzeźbiarza.
Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dotyczyło problemu: czym jest siła napięcia powierzchniowego? Dzieci obserwowały i doświadczały tego, że można nalać do szklanki więcej wody, niż mogłoby się wydawać.