Zapraszamy do lektury najnowszego wydania gazetki "Siódemka na Piśmie". W tym numerze koniecznie przeczytajcie wiersze Hani, Asi i Ali, wywiad z Maćkiem i opowiadanie Asi. Zobaczcie jakie książki i filmy polecają nasi redaktorzy, spróbujcie rozwiązać krzyżówkę Tymka. Klasy pierwsze też znajdą coś dla siebie, a św. Mikołaj z naszej sondy będzie wiedział czego potrzebujecie na prezent.

"Siódemka na Piśmie" nr 13 - do pobrania

Zapraszamy do obejrzenia trzeciego wydania gazetki DEUTSCH. W wydaniu przypominamy, że 29 października został ustanowiony Światowym Dniem Udaru Mózgu przez World Stroke Organization, aby uświadamiać jak groźny jest udar mózgu, jakie są jego przyczyny, skutki i metody zapobiegania. My zwracamy uwagę na fakt, że nie dotyczy tylko dorosłych i jak reagować, by pomóc? Ponadto: jesienna pogoda, atak wirusów i bakterii oraz związana z tym wizyta u lekarza, straszne Halloween, kuchnia Alicji i Szymona, Oktoberfest. Znajdzie się też coś dla miłośników malowania i miłośników sudoku, labiryntów, wykreślanek, gier planszowych, memory… Dla każdego, coś miłego. Zapraszamy.

Gazetka szkolna DEUTSCH nr 3

Kochani, przed nami upragnione wakacje i letnie przygody! Po ciężkim okresie zdalnej, hybrydowej i stacjonarnej nauki wszystkim należy się odpoczynek. Przygotowaliśmy dla was specjalne, wakacyjne wydanie „Siódemki na Piśmie”, a w nim: ciekawostki,  opowiadania o wymarzonych wakacjach, porady, komiksy, rebusy, zagadki. Bawcie się dobrze w te wakacje! Do zobaczenia we wrześniu!

"Siódemka na Piśmie" nr 12

Redakcja szkolnej gazetki „Siódemka na Piśmie” zaprasza osoby chętne do zostania dziennikarzem na krótkie spotkanie organizacyjne, w czwartek, 7 października, o godz. 12.30 w bibliotece.

Zapraszamy do obejrzenia drugiego numeru gazetki szkolnej z języka niemieckiego DEUTSCH. W wydaniu usłyszycie piosenkę niemieckiej grupy Berge, przeczytacie kim są wykonawcy piosenki i poznacie mnóstwo nowych, przydatnych słówek. W kąciku Grafika czeka na Was praca Pani Małgorzaty Łągiewki. Może ktoś z Was pokusi się
o interpretację obrazu? Kącik Smakosza oferuje pyszne ciasto owocowe Alicji. Ponadto wyrazowa kostka do gry, puzzle, zaszyfrowany tekst, krzyżówki, sudoku, wykreślanka, karty go gry, labirynt, rebusy i zagadki. W kąciku Turysty – dokąd warto pojechać na wakacje. I coś dla miłośników malowania. A na koniec relacja z tygodniowych spotkań
z językiem niemieckim klas siódmych i ósmych. Szukajcie nas na szkolnym Facebooku, gdzie w trakcie oglądania gazetki można posłuchać piosenki Meer aus Farben. Bawcie
i uczcie się z nami. Viel Spaβ!

Gazetka pdf