Na terenie wokół naszej szkoły pojawiły się atrakcyjne edukacyjne gry podwórkowe – było to możliwe dzięki Fundacji ORLEN DAR SERCA i prowadzonemu przez tę organizację programowi „Moje miejsce na Ziemi”.

We wrześniu 2019 aplikowaliśmy o najwyższy grant i otrzymaliśmy 15000 zł. Długi okres realizacji projektu  wynikał z utrudnień organizacyjnych związanych zagrożeniem epidemiologicznym.

Od początku września tego roku nasi uczniowie oraz najmłodsi mieszkańcy osiedla mogą razem bawić się, uczyć, współpracować z wykorzystaniem nowych gier. Mogą cieszyć się wspólną zabawą z rówieśnikami. Bezcenne!

W dniu 9.10.2019 r. w Katowicach odbyła się Gala Laureatów programu grantowego Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”. Nasza szkoła otrzymała grant w wysokości 15 000 zł. Celem grantu jest zagospodarowanie przestrzeni wokół szkoły … grami podwórkowymi. Dla dzieci.

W II edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” wpłynęło ponad 2100 wniosków na łączna kwotę blisko 23 miliony złotych.