Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Dzieci z grup świetlicowych: I d i Montessori II a świętowały w szkolnej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początek dzieci poznały  historię  pierwszych misiowych przytulanek . Uczniowie chętnie wysłuchali książkowych przygód Kubusia Puchatka, który niecierpliwie czekał na swoje urodzinowe przyjęcie. Następnie wzięli udział w wesołych zabawach, którym bacznie przyglądały się małe i duże misie (przyniesione przez nich oraz zamieszkałe w bibliotece).


    "Opinie i fakty" 
Naszych zajęciach rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu bajki Pinokio. Następnie każdy z nas narysował swojego pajacyka i co się okazało.... każdy wyglądał inaczej mimo iż opis postaci był ten sam dla wszystkich.

        Dnia 3 listopada w klasie I A odbyło się pasowanie na Świetliczka Dzieci bawiły się przy kilku konkurencjach sprawnościowych.

 

   Czas wolny nasze świetliczki spędzają bardzo różnie. Kiedy na dworze wieje jesienny wiatr uczniowie sięgają do zabaw, które zawsze sprawiają dużo radości i budzą wielkie emocje.

        Szanowny Panie Psotniku, czyli ja zwracać się do różnych osób. Nasze dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy od odgrywania scenek, w których dzieci wcielały się w różne osoby i w zależności od zadania musiały zwracać się jako osoba starsza do młodszej, osoba młodsza do starszej , osoby starsze do siebie i dzieci w rozmowie z dziećmi.