Dzieci z grup świetlicowych: I d i Montessori II a świętowały w szkolnej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początek dzieci poznały  historię  pierwszych misiowych przytulanek . Uczniowie chętnie wysłuchali książkowych przygód Kubusia Puchatka, który niecierpliwie czekał na swoje urodzinowe przyjęcie. Następnie wzięli udział w wesołych zabawach, którym bacznie przyglądały się małe i duże misie (przyniesione przez nich oraz zamieszkałe w bibliotece).

Nie zabrakło składania życzeń i wręczania prezentów, przygotowania miodowego tortu dla misia, degustacji na czas ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka, układania misiowych puzzli, gry w podawanie misia i odgrywania scenek w teatrzyku.  Dzieci  poznawały również ciekawostki o niedźwiedziu Wojtku i o przedstawicielach misiowej rodziny, zamieszkujących różne części świata. Świętowaniu towarzyszył uśmiech, taniec i gimnastyka w rytm misiowych piosenek.
Imprezę przygotowały: Anna Andrejas, Urszula Cygan, Anna Wiśniewska. Fot. Agnieszka Wincentowicz. Film: Urszula Cygan.

Film z Dnia Pluszowego Misia