Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Dzieci z grup świetlicowych: I d i Montessori II a świętowały w szkolnej bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początek dzieci poznały  historię  pierwszych misiowych przytulanek . Uczniowie chętnie wysłuchali książkowych przygód Kubusia Puchatka, który niecierpliwie czekał na swoje urodzinowe przyjęcie. Następnie wzięli udział w wesołych zabawach, którym bacznie przyglądały się małe i duże misie (przyniesione przez nich oraz zamieszkałe w bibliotece).

Drodzy uczniowie! Jesień za oknami, jesień w duszy gra, czyż to nie wspaniały czas na dobrą książkę? Mobilizujemy Was do jesiennego czytania jeszcze mocnej. Kolekcjonerze jesienny czytaj razem z nami. W bibliotece czeka na Ciebie Karta Kolekcjonera, zabierz ją do domu. Książki które tej jesieni przeczytasz wpisuj pracowicie do karty. Następnie wychowawca lub rodzic poświadcza swoim podpisem, że książki zostały przeczytane przez Ciebie. Jeżeli zbierzesz już wszystkie książki w jesiennej kolekcji ,to zapraszamy z wypełnioną Kartą Kolekcjonera do biblioteki. Wypełnione karty biorą udział w losowaniu, które odbędzie się w ostatni dzień jesieni - 21 grudnia.
Karty można pobrać również online:
Karta Kolekcjoner jesienny (wersja czarno-biała)
Karta Kolekcjoner jesienny (wersja kolorowa)

Razem z klasą 2c biblioteka szkolna wzięła udział w fotokonkursie organizowanym przez Lustro Biblioteki. Z przyjemnością zawiadamiamy, że udało nam się znaleźć wśród 10 nagrodzonych bibliotek z całej Polski.

Wydawnictwo Harper Collins ufundowało 10 zestawów składających się z dwóch książek „Kapelusz opowieści” i „Kociołek opowieści” i jeden z tych zestawów powędruje prosto do naszej biblioteki. Dziękujemy klasie 2c bez której nie byłoby taaaakiego zdjęcia konkursowego. Zapraszamy też do obejrzenia zwycięskiej fotografii.

Miło nam było zaprosić klasę 2a na nietypową lekcję biblioteczną, którą poprowadziła pani Edyta Kisiel z Przedszkola nr 5. To spotkanie rozpoczęło cykl 4 lekcji bibliotecznych zaplanowanych na ten rok szkolny dla uczniów naszej szkoły. Pani Edyta przy projekcie współpracuje z dr Małgorzatą Centner-Guz z UMCS i swoją pasją, książkami oraz autorskimi scenariuszami postanowiła podzielić się z uczniami. Zajęcia te kształtują przede wszystkim kreatywność, ciekawość poznawczą oraz są doskonałym pretekstem do spotkania z książką. Na pierwsze spotkanie pani Edyta zaproponowała książkę pt. "Smonia" autorstwa Moniki Hanulak. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły otrzymali już podręczniki i ćwiczenia. To był intensywny początek roku szkolnego dla biblioteki. Dziękujemy za pomoc i każdą chętną parę rąk. Kto jeszcze nie odebrał podręczników informujemy, że książki czekają odłożone na swoich nowych właścicieli. Przypominamy o obłożeniu podręczników, naklejeniu naklejki z imieniem i nazwiskiem na okładkę i poszanowaniu książek. Zapraszamy też do obejrzenia filmiku z opracowania i przekazania uczniom podręczników: Jak to z podręcznikami w tym roku było...