Zapraszam do udziału w konkursie uczniów klas 4-6. Do wykonania jest stroik świąteczny (lub wieniec). Wolno używać wyłącznie ekologicznych materiałów takich jak: papier, szyszki, gałązki, len, wełna, szklane bombki, druciki itp. Gotowy stroik przynosicie do sali 103, do dnia 15 grudnia.

Zapraszam:)

Anna Chyćko

"Bez historii, mowy sztuki, bez mądrości tej z nauki - naród się zamieni w bezimienny kraj". Tekst pięknej pieśni Marka Grechuty stał się mottem uroczystości szkolnych, które odbyły się 17 listopada 2021roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Prezentacje historii Polski, wiadomości o polskich pieśniach hymnicznych i patriotycznych oraz wspólne wykonanie tych utworów to prawdziwa lekcja patriotyzmu dla naszych uczniów.

Nasza szkoła bierze udział w akcji #SzkołaPamięta. Co roku uczniowie naszej szkoły razem z Panem Dyrektorem Piotrem Boguszem odwiedzają Cmentarz Komunalny w Świdniku, gdzie składają kwiaty i zapalają znicze pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego oraz Mogile Żołnierzy z czasów I i II wojny światowej. Odwiedzamy też groby żołnierzy, którzy polegli w wrześniu 1939r. i są pochowani na naszym cmentarzu.

"Dziś idę walczyć - Mamo! Może nie wrócę więcej. Może mi przyjdzie polec tak samo jak tyle tysięcy, tysięcy."
Pamięci WSZYSTKICH, którzy kiedykolwiek walczyli za wolność Polski, zwłaszcza najmłodszych.

Recytacja: Sara Pasierbiewicz z klasy 4c - Koło Przyjaciół Biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego

Klasy 4-8 dostały propozycję wykonania plakatów o tematyce ekologicznej. Wśród prac pojawiły się plakaty i lapbooki. Klasa 4b wykonała tyle pięknych prac, że otrzymała osobną wystawę. Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć na korytarzach naszej szkoły oraz na profilu fb Siódemkowej Biologii. Tutaj prezentujemy wyniki oraz tylko kilka prac.