W dniach 18-22.10.2021r. odbywa się kolejna edycja Tygodnia Uczniowskiej Supermocy (TUS). Akcja, w którą jest zaangażowanych wiele szkół z całej Polski, ma na celu pokazać jakie talenty drzemią w uczniach i pobudzić ich do działania.

W ramach przedsięwzięcia, p. Anna Chyćko i p. Katarzyna Kolanicka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku, przeprowadzą konkursy, pogadanki, ankiety i zabawy. Dzieci wykonają prace plastyczne, w których zaprezentują swoje zainteresowania i pasje. Powstaną również ogromne Skrzydła Supermocy, na tle których każdy uczeń szkoły będzie mógł sobie zrobić zdjęcie.

„Nie da się w ciągu kilku dni zaprezentować wszystkich talentów naszych uczniów – mówią nauczycielki – dlatego niech ta akcja trwa cały rok, a TUS jest tylko zapoczątkowaniem wielu ciekawych wydarzeń".