Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Na spotkaniu DKK dyskusja toczyła się wokół wiersza Danuty Wawiłow pt. " Drzewo" z tomiku " Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze". Klubowiczom bardzo spodobała się zabawa w układanie puzzlowej  książki pt. "Drzewo" Katarzyny Bajerowicz" i niejeden z nich mógł się wykazać bystrym okiem przy wykonywaniu zadań z książki i wyszukiwaniu zwierząt, owadów oraz ptaków.

 

Dyskusja na temat książki pt. "Królestwo, jakich wiele" Katarzyny Wasilkowskiej i Nikoli Kucharskiej. Zabawa w teatrzyk na podstawie książki. 

Trzynastego listopada spotkaliśmy się z klubowiczami w kolejną środę. Rozmawialiśmy o Polsce, patriotach i symbolach narodowych. Chętni uczniowie przeczytali do mikrofonu wiersz Władysława Bełzy "Kto Ty jesteś". Kolejnym punktem było obejrzenie film "Polak Mały!" o polskich symbolach narodowych dla najmłodszych. Następnie wszyscy razem odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy. Podczas śpiewania nasi klubowicze spisali się na szóstki, bo słychać nas było chyba w całej szkole. Ostatnim etapem spotkania było odczytanie przez panią Małgosię Kozłowską opowiadania "Kocham Polskę" Joanny i Jarosława Szarków. Fragment historii o bohaterskim powstańcu odczytał klubowiczom Kluba, który jak się okazało miał tyle samo lat co najmłodszy kapral w powstaniu - Witek Modelski "Warszawiak"

Na spotkaniu z klubem głośno przeczytaliśmy i dyskutowaliśmy na temat książki Susie Morgenstern "Różowa walizka". W efekcie spotkania powstały przepiękne kolorowe ilustracje i wystawa na korytarzu, którą można podziwiać. A Wy, macie swoją ulubioną różową walizkę?

Rozstrzygnięcie konkursu na recenzję rysowaną do książki pt. "Różowa walizka" ( I miejsce Amelia Huczak 2c, II miejsce -Natalia Bartkowiak 2c, Gabriela Golec 3M1,III miejsce Melania Lipińska3M1, Zuzanna Spólnik 2c, Iga Rycerz 2c, wyróżnienie Vanessa Blacharska 1M1) i wręczenie nagród.

28 października klubowicze wzięli udział w zajęciach pod tytułem "Lwy, zagadki, Paryż i mapa". Wspólnie z panią Anią zastanawiali się gdzie można spotkać lwy oraz odpowiadali na pytania dotyczące lwich zwyczajów. Pani Ula zabrała klubowiczów w świat kamishibai z książeczką Beatrice Alemagna "Lew w Paryżu". W efekcie zajęć powstały wspaniałe mapy najważniejszych miejsc dla naszych klubowiczów. Do zobaczenia trzynastego listopada na kolejnym spotkaniu :)

Podkategorie