Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI PATRIOTYCZNEJ

 O NIEPODLEGŁEJ

 W dniu 18 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski, który dotyczył poezji patriotycznej.Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Marjasiewicz, instruktor teatralny, reżyser w Miejskim Ośrodku Kultury, Urszula Cygan, nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 7, Małgorzata Kozłowska, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 przyznała nagrody w następujących kategoriach:

Na konkurs Im zawdzięczamy wolność – żołnierzom Armii Krajowej
Mój patriotyzm wpłynęło 106 prac uczniów
z 5 szkół:
1. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Świdniku – 6 prac
2. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Świdniku – 12 prac
3. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku – 83 prac
4. Szkoła Podstawowa “ATENA” w Świdniku – 3 prace
5. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku – 2 prace

Na konkurs wpłynęło 47 prac z 4 szkół podstawowych:

Szkoła Podstawowa nr 5 – 22 prace

Szkoła Podstawowa nr 3 – 6 prac

Szkoła Podstawowa nr 4 – 3 prace

Szkoła Podstawowa nr 7 – 16 prac

W dniach 5-6 listopada komisja konkursowa zapoznała się ze wszystkimi pracami. Poziom wielu z nich był bardzo wysoki. Autorzy w sposób niezwykle dojrzały pokazali, czym jest dla nich miłość do ojczystego kraju. Po długich i burzliwych obradach Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

11 listopada będziemy obchodzić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To radosne, a zarazem refleksyjne dla Polaków święto. Z tej okazji uczniowie  i nauczyciele naszej szkoły ósmego listopada uczestniczyli w akademii, podczas której nie zabrakło patriotycznych wierszy, pięknych polskich piosenek, krakowiaka w wykonaniu najmłodszych i wspólnie śpiewanego hymnu Polski o symbolicznej godzinie 11:11, w ramach akcji "Szkoła do hymnu".

Nasza szkoła przyłączyła się do ważnej akcji patriotycznej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. W ramach tej akcji uczniowie klas 1-3 odwiedzali Pomnik Nieznanego Żołnierza w Świdniku, palili znicze wspominali bohaterów.

Uczniowie klasy 8d wraz z Dyrektorem Szkoły p. Piotrem Boguszem oraz p. Barbarą Matuszewską i p. Sławomirem Nowakiem wyruszyli na cmentarz komunalny w Świdniku. Znajduje się tam Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego oraz mogiła żołnierzy armii austro-węgierskiej z I wojny światowej i żołnierzy armii polskiej i sowieckiej z 1944r. W drugiej części cmentarza znajdują się też dwa groby żołnierzy z września 1939r. Uczniowie naszej szkoły złożyli tam kwiaty i zapalili znicze, oddali hołd poległym żołnierzom.