Nasza szkoła przyłączyła się do ważnej akcji patriotycznej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta. W ramach tej akcji uczniowie klas 1-3 odwiedzali Pomnik Nieznanego Żołnierza w Świdniku, palili znicze wspominali bohaterów.

Uczniowie klasy 8d wraz z Dyrektorem Szkoły p. Piotrem Boguszem oraz p. Barbarą Matuszewską i p. Sławomirem Nowakiem wyruszyli na cmentarz komunalny w Świdniku. Znajduje się tam Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego oraz mogiła żołnierzy armii austro-węgierskiej z I wojny światowej i żołnierzy armii polskiej i sowieckiej z 1944r. W drugiej części cmentarza znajdują się też dwa groby żołnierzy z września 1939r. Uczniowie naszej szkoły złożyli tam kwiaty i zapalili znicze, oddali hołd poległym żołnierzom.