Szkolny projekt patriotyczny „Wolna i Niepodległa”

W naszej szkole w miesiącach październik-listopad realizowany jest szkolny projekt patriotyczny „Wolna i Niepodległa”. Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz Święta Patrona Szkoły nasi uczniowie angażują się w szereg akcji.Szkoła zorganizowała Powiatowy Konkurs Literacki „Piękna i Niepodległa”, Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „O niepodległej”, Międzyszkolny konkurs Plastyczny „Im zawdzięczamy wolność – Żołnierzom Armii Krajowej” oraz konkurs wiedzy o Armii Krajowej.

Uczniowie przyłączyli się też do dwóch akcji ogólnopolskich: „Kartka dla Powstańca”  w ramach kampanii „BohatrOn” oraz akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” .Uroczyste podsumowanie projektu odbędzie się podczas akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości  i uroczystego apelu, na którym zostaną podsumowane konkursy i wręczone nagrody.

Realizacja projektu patriotycznego ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych i obywatelskich. Wspólne działanie pomaga integrować społeczność szkolną wokół tych ważnych wartości i przypominać, że pamięć i historia to ważne elementy naszego życia społecznego i osobistego.