"Bez historii, mowy sztuki, bez mądrości tej z nauki - naród się zamieni w bezimienny kraj". Tekst pięknej pieśni Marka Grechuty stał się mottem uroczystości szkolnych, które odbyły się 17 listopada 2021roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Prezentacje historii Polski, wiadomości o polskich pieśniach hymnicznych i patriotycznych oraz wspólne wykonanie tych utworów to prawdziwa lekcja patriotyzmu dla naszych uczniów.

Program uroczystości obejmował znajomość takich pieśni jak:
"Mazurek Dąbrowskiego",
"Gaude Mater Polonia",
"Bogurodzica",
"Rota",
"Marsz Pierwszej Brygady",
"Wojenko, wojenko",
"Przybyli ułani".
Dwie uczennice naszej szkoły - Zosia Nowik i Lenka Dobrowolska wykonały piosenki patriotyczne solo (uczennice przygotował pan Adam Bąbik).
Lekcję przygotowała i poprowadziła nauczycielka muzyki - pani Dorota Rudzińska

Jako szkoła, której patronem są Żołnierze Armii Krajowej jesteśmy dumnymi spadkobiercami historii naszej Ojczyzny - a aktywne uczestnictwo w takich lekcjach oraz przygotowywanie się do nich jest tego dowodem.