Miło jest nam poinformować, że otrzymaliśmy zaproszenie na bardzo ciekawe spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską w formie  online.  Jest ono finansowane przez Instytut Książki w ramach działalności  w naszej szkole Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, którym  koordynuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie. Zapraszamy do kontaktu z biblioteką szkolną wychowawców, którzy chcieliby ze swoją klasą wziąć udział w takiej formie spotkania z autorką.  Tematem jest twórczość  pani Renaty Piątkowskiej ze szczególnym uwzględnieniem książki pt.  „Wszystkie moje mamy” o Polce, która uratowała w czasie wojny  około 2, 5 tysiąca dzieci, Irenie Sendlerowej.  Pani Renata jest również autorką m. in. książki pt. „ Która to Malala?” o dziewczynce, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla , a wcześniej zaryzykowała swoje  życie w obronie prawa dziewczynek  do nauki  w szkole.