Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Na terenie wokół naszej szkoły pojawiły się atrakcyjne edukacyjne gry podwórkowe – było to możliwe dzięki Fundacji ORLEN DAR SERCA i prowadzonemu przez tę organizację programowi „Moje miejsce na Ziemi”.

We wrześniu 2019 aplikowaliśmy o najwyższy grant i otrzymaliśmy 15000 zł. Długi okres realizacji projektu  wynikał z utrudnień organizacyjnych związanych zagrożeniem epidemiologicznym.

Od początku września tego roku nasi uczniowie oraz najmłodsi mieszkańcy osiedla mogą razem bawić się, uczyć, współpracować z wykorzystaniem nowych gier. Mogą cieszyć się wspólną zabawą z rówieśnikami. Bezcenne!

Podczas ciepłych wrześniowych dni dzieci zapoznały się z zasadami gier i sprawdziły własną kondycję i sprawność podczas zabaw. Wspólne gry to świetna zabawa i wiele dziecięcej radości.

Zapraszamy do gry podczas zajęć ruchowych, świetlicowych oraz w czasie wolnym. Może „Gra w klasy”, może „Twister”, „Alfabet” albo „Naśladuj mnie”? Według poznanych zasad lub kreatywnie … Do wyboru. Ważne, że razem, ważne, że na świeżym powietrzu i najważniejsze, że w ruchu!

Instrukcja gry "Alfabet"

Instrukcja gry "Gra w klasy"

Instrukcja gry "Naśladuj mnie"

Instrukcja gry "Twister"