W dniach 6-8 listopada odbyły się warsztaty z serii Akademii Młodego Naukowca. Uczniowie klas młodszych mieli okazję poznać i przekonać się o geniuszu Leonarda da Vinci – włoskiego ,,człowieka renesansu". Genialnego malarza, architekta, filozofa, muzyka, pisarza, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy, geologa, rzeźbiarza.

To właśnie talent malarski przysporzył Leonardowi największą popularność. Dwie z jego prac, „Mona Lisa” i „Ostatnia Wieczerza” zajmują czołowe miejsca na listach najsławniejszych dzieł malarstwa. W Polsce szczególnie znany jest obraz „Dama z gronostajem”, który znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie ten naukowiec tworzył projekty wyprzedzające jego czas, opracowując koncepcje śmigłowca, czołgu, mostów, płyt, podwójnego poszycia burt statku i wiele innych innowacji. Choć wielki wynalazca żył ponad 500 lat temu do dziś nauka i technika czerpie z jego pomysłów. Przekonały się o tym dzieci konstruując most drewniany wg jego zamysłu. Podziwów i zachwytów nie było końca.