Wspaniale zakończyły się powiatowe Igrzyska w pływaniu, które odbyły się w dniu 15.11.2017 r. na pływalni przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku. Sztafeta dziewcząt naszej szkoły (6x25 metrów) w stylu dowolnym zdobyła złoty medal a sztafeta chłopców srebrny medal. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych. W pływaniu indywidualnym uczniowie klasy o profilu pływackim zajęli wysokie pozycje medalowe.

W stylu motylkowym:

I miejsce – Paulina Bryk,
II miejsce – Antonina Filipek,
III miejsce – Aleksandra Kaczyńska,
III miejsce – Michał Czeczko.

W stylu grzbietowym:

I miejsce – Gabriela Kołodziejczyk,
III miejsce – Kaja Wiktorowicz.

W stylu klasycznym:

I miejsce – Oliwia Baryła,
II miejsce – Adrianna Chorębała,
III miejsce – Dominika Mulawa,
II miejsce – Franciszek Tatarczak,
III miejsce – Wiktor Małecki.

W stylu dowolnym:

I miejsce – Magdalena Kaczyńska,
II miejsce – Wiktoria Nierojewska,
III miejsce – Ignacy Guz.

SKŁADY SZTAFET:
Dziewczynki: Antonina Filipek, Aleksandra Kaczyńska, Magdalena Kaczyńska, Gabriela Kołodziejczyk, Wiktoria Nierojewska, Kaja Wiktorowicz.

Chłopcy: Michał Czeczko, Ignacy Guz, Tomasz Jatczak, Franciszek Tatarczak, Jakub Trześniak, Bartosz Wołowiec.

Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli pozycje medalowe awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się 21.11.2017 r. na pływalni Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku.

Opiekunowie: Anna Kowalska, Waldemar Wasil