29 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzkie Sportowe Współzawodnictwo Szkół. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność. Wśród gości byli, m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz władze i Rada Miasta Świdnik. Zorganizowanie uroczystości na terenie naszego Świdnika było możliwe dzięki wysokim osiągnięciom sportowym Szkół Podstawowych nr 7 i nr 5. Siódemka zajęła pierwsze miejsce w kategorii Igrzyska Dzieci i dodajmy, że na podium stawała już trzynaście razy. SP 5 zajęła natomiast 2 lokatę w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Obie szkoły przy współpracy z Urzędem Miasta zorganizowały tę imprezę, na którą zostało zaproszonych 30 szkół z województwa, by odebrać puchary, dyplomy i listy gratulacyjne. Galę prowadzili: Karolina Suszek - nauczyciel języka polskiego z SP7 i Grzegorz Martyniuk - nauczyciel wychowania fizycznego z SP5. Uroczystość uświetniły przemówienia gości oraz występy artystyczne uczniów z obu szkół.

Mogliśmy oglądać pokazy tańców ludowych, zespół baletowy, taniec współczesny, a także występy wokalne solistek z naszej szkoły.