Kto chętny na udział w klasycznej grze "PAŃSTWA - MIASTA", w wersji SPORTOWEJ?

ZASADY GRY

Podobnie jak w grze w „Państwa-Miasta” mamy kilka kategorii. W „Państwach – Miastach” były to m.in. państwa, miasta, rzeki, rośliny, zwierzęta, imiona, rzeczy. Ale oczywiście można było sobie tych kategorii wymyślać i wymyślać. Podobnie będzie w wersji sportowej.

Plansza do pobrania

ROZPOCZĘCIE:

Każda klasa otrzyma zestaw siedmiu wylosowanych liter

KATEGORIE:

1. a) Sport (dyscyplina)

Wiadomo – wypisujemy na daną literę sport, który przychodzi nam do głowy (koszykówka, szermierka, pływanie, itd)

1. b) Polski Sportowiec

Bierzemy pod uwagę nazwisko polskiego sportowca (byłego lub obecnego sportowca).

1. c) Zagraniczny sportowiec

Podobnie jak z polskim, bierzemy pod uwagę nazwisko (byłego lub obecnego sportowca).

1. d) Drużyna

Nazwa drużyny, ale istniejącej drużyny, a nie zmyślonej  np. Legia Warszawa, czy Chicago Bulls.

1. e) Przybór/rzecz

W tej kategorii chodzi o to, aby były tu tylko rzeczy, przedmioty, przybory, przyrządy związane ze sportem, np. łyżwy, tyczka, materac, kula… itp.

1. f) Słowo

Tutaj też małe wyjaśnienie… Ta kategoria kryje za sobą słowa związane ze sportem, z wykluczeniem przyborów/rzeczy/przyrządów…tzn. przykładem może być – pływak, sprinter, ale też fair play, aut, faul, dwutakt, kozłowanie, podania itp.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe…

Co dalej?

• Odpowiedzi wpisujemy do tabelki załączonej do regulaminu
  • Odpowiedzi wysyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Termin: 5 marzec

PUNKTACJA

• Jeśli ktoś nie ma odpowiedzi lub jest błędna ma 0 punktów.
  • Jeśli ktoś ma taką samą odpowiedź jak współgracz zdobywa 5 pkt.
  • Jeśli ktoś ma odpowiedź inną niż pozostali, zdobywa 10 pkt.
  • Jeśli ktoś ma odpowiedź (poprawną) jako jedyny, ma 15 pkt.

Można jeszcze uzyskać premię. Mianowicie, jeśli ktoś ma 0 pkt w jakiejś kategorii, wówczas inni zawodnicy zdobywają dodatkowe 5 pkt.

LITERY

F, A, E, R, H, T, Ł

NAGRODY

• za wzięcie udziału w zabawie i nadesłanie w wyznaczonym terminie odpowiedzi każdy uczestnik otrzymuje "+" od swojego nauczyciela wychowania fizycznego