30 września uczniowie klasy 7b (dwujęzycznej) uczestniczyli w warsztatach językowych zorganizowanych przez Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. W trakcie trwania warsztatów uczniowie zapoznali się z kulisami pracy tłumaczy symultanicznych uczestnicząc we fragmencie szkolenia przyszłych tłumaczy w nowoczesnym laboratorium językowym. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w kabinach tłumaczy symultanicznych, wykonując ćwiczenia sprawdzające ich predyspozycje w zakresie podzielności uwagi, szybkiego zapamiętywania oraz dykcji, charakteryzujące pracę tłumaczy symultanicznych.

Po wizycie w laboratorium przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności językowych oraz wiedzy o krajach europejskich. Siódemkowi „językowcy” pracowali w zespołach metodą „stacji edukacyjnych” pod kierunkiem studentów wydziału Lingwistyki Stosowanej rozwiązując różnorodne quizy i łamigłówki językowe. Jesteśmy pewni, że wizyta zachęciła siódmoklasistów do głębszego zgłębiania tematu języków oraz pokazała możliwości rozwijania ich językowych i kulturalnych zainteresowań w przyszłości. Warsztaty były też związane z obchodami Europejskiego Dnia Języków przypadającego 26 września.