1 października klasa 5d i 5b odbyły bardzo ciekawą wycieczkę do Lublina. Uczestnicy podczas spaceru po mieście poznawali legendy lubelskie, zwiedzali podziemia, Centrum Spotkania Kultur, Klasztor Dominikanów i Wieżę Trynitarską. Na koniec dzieci miały przyjemność wziąć udział w finisażu prac Pani Małgosi Łągiewki. Wystawa autorki znajdowała się w Domu Żołnierza Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pani Małgosia opowiedziała nam o swoich pracach, tematach, które podjęła, a także o pracy instruktora rysunku w tej placówce. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z autorką i zapytać o wybrane prace. Na gości czekał też słodki poczęstunek. Dla niektórych dzieci to była pierwsza i na pewno niezapomniana wizyta w galerii sztuki.