Siódmoklasiści zakończyli właśnie badania terenowe na Płaskowyżu Nałęczowskim. W ramach badań uczniowie uczestniczyli w warsztatach geologicznych w Muzeum Minerałów w Młynie Hipolit, które prowadził Pan Grzegorz Bukowski z Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Uczniowie uczyli się rozpoznawania skał i minerałów, płukania złota głupców (pirtytu), rozpoznawania form terenu i orientowania się w terenie za pomocą planu. Byli świadkami modelowego wybuchu wulkanu. Ponadto odwiedzili wąwóz lessowy w Nowym Gaju i odkrywkę skalną, w której poznali lublinit.. Wiecie może, co to jest? W trakcie gry terenowej uczestnicy badań wykonywali różne zadania dotyczące geografii i biologii.

Zapraszamy już dzisiaj klasy szóste na przyszłoroczne lekcje z geografii w terenie.