4 października klasa 7B dwujęzyczna wzięła udział w lekcji online ze szkołą z okolic Kampali w Ugandzie. Lekcja odbyła się w ramach Międzynarodowego Projektu Humanitarno – Edukacyjnego „Face to Face with the World , który jest realizowany w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym pod opieką koordynatorek – p. Moniki Choroszyńskiej i p. Anety Żelaznej. W ramach  projektu szkoły polskie które zgłoszą się do programu,  zawierają przyjaźnie i realizują przyjaźń on-line ze szkołami w Afryce i Azji.

Projekt skierowany jest do wszystkich dzieci na świecie, do tych z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, gdzie dziecięce cierpienia, przemoc, wojny, głód, bieda, samotność, ciężka praca - odzierają je ze szczęśliwego dzieciństwa, jak i do naszych polskich dzieci, które dzięki lekcjom on-line potrafią docenić to co posiadają, wyzbywają się egoizmu , stereotypowego patrzenia na świat.

Projekt Jak uczyć w szkole o innych kulturach? Twarzą w twarz

Film z projektu

Celem Projektu Edukacyjnego jest:

1.  Pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.

2. Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,

3. Nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

4. Walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka, nauka języka obcego oraz wykorzystanie w edukacji Internetu.