17 września odbyła się w Szkole nr 7 uroczysta gala rozdania Oscarów dla nauczycieli. Inspiracją były oczywiście filmowe nagrody rozdawane co roku w Los Angeles. Podobnie, jak robią to Amerykanie, zostały ogłoszone nominacje w kilku kategoriach: najbardziej wymagający nauczyciel, najbardziej uśmiechnięty, najzabawniejszy, najbardziej pomocny, najlepiej ubrany, najbardziej wyrozumiały, najbardziej kreatywny nauczyciel, najbardziej wysportowany, nauczyciel z najbardziej ciętą ripostą i wzór nauczyciela.

W wyniku głosowania, w którym każdy uczeń, miał okazję wziąć udział, zostali wyłonieni zwycięzcy w każdej kategorii. Podczas gali cała szkoła poznała nauczycieli, którzy według uczniów SP7 odznaczają się czymś wyjątkowym. Uroczystość uświetniły występy naszych, utalentowanych uczniów. Solistki zaśpiewały utwory: Aleją gwiazd, Szklana pogoda i People get ready. Dla gości zatańczył też zespół baletowy. Dwie uczennice zagrały na wiolonczeli i skrzypcach, a także dziewczynka z piątej klasy zatańczyła taniec współczesny. Imprezę przygotowały nauczycielki - Karolina Suszek i Marta Malec-Kilianek, ale nad całością czuwali sami uczniowie.

Nagrodzeni Oscarami nauczyciele to: Anna Skoczeń (wymagający nauczyciel), Artur Szefler(najbardziej uśmiechnięty), Monika Lorek (wyrozumiały), Monika Śniegocka (z ciętą ripostą), Małgorzata Łągiewka (kreatywny), Karolina Suszek (pomocny), Adam Bąbik (najzabawniejszy), Marta Malec-Kilianek (najlepiej ubrany), Arkadiusz Pszeniczka (wysportowany). Zasłużonego Super Oskara otrzymał Pan Dyrektor Piotr Bogusz. Uczniowie w kategorii wzór nauczyciela wybrali: czwarte klasy Małgorzatę Łągiewkę, piąte Karolinę Suszek, szóste Artura Szeflera, siódme Monikę Lorek i ósme Martę Malec-Kilianek. Sama uroczystość bardzo podobała się zarówno uczniom, jak i nauczycielom i chyba zagości już w naszej szkole na stałe. Za rok rozdamy kolejne Oscary :)