Hania Kęćko to uczennica naszej szkoły, której artystyczna dusza ujawnia się w różnych dziedzinach.Jedną z jej pasji jest muzyka - chętnie bierze udział w konkursach i przeglądach wokalnych oraz uczy się gry na keybordzie, Bardzo lubi też malować, a jej prace były wielokrotnie docenione na różnych konkursach plastycznych. Dodatkowo uwielbia projektować głównie modę.

Wierszyk pt. "Chora tęcza" został napisany w kwietniu 2020 roku, na samym początku szkolnego lock downu. Będąc na działce Hania huśtała się na hamaku i wpadła na pomysł tego wiersza. Jak wiersz był skończony, powstały rysunki. Na początku wyglądało to tak jak na załączonych zdjęciach w galerii. W ramach prezentu praca Hani została zaniesiona do lubelskiego wydawnictwa, które nadało wierszykowi formę książeczki-harmonijki.

W roku 2020 Hania zdobyła nagrodę specjalną w konkursie "Moja książka" - książka popularnonaukowa pt.: "Z życia motyli".

Z życia motyli - prezentacja książki

Największy jej sukces to w wieku 5 lat została laureatką konkursu ogólnopolskiego na projekt maskotki organizowany przez IKEA.

Gratulujemy Hani sukcesów i trzymamy za nią kciuki, bo jak wiemy z najpewniejszego źródła, że w trakcie przygotowania są już kolejne wiersze i książki.