Burmistrz Waldemar Jakson przyznał stypendia naukowe dla najzdolniejszych uczniów, uczęszczających do świdnickich szkół w roku szkolnym 2020/2021. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 23 września w Centrum Kultury, wręczał je ze swoim zastępcą Marcinem Dmowskim.

Stypendia naukowe Burmistrza Świdnika przyznawane są od kilkunastu lat. Można je uzyskać, posiadając, co najmniej, bardzo dobrą ocenę z zachowania na świadectwie i spełniając jeden z trzech warunków. Pierwszy to wysoka średnia ocen na świadectwie. Kolejnym jest posiadanie co najmniej jednego tytułu laureata konkursu przedmiotowego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty lub tytułu laureata/finalisty wojewódzkiej/ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej, interdyscyplinarnej, tematycznej czy turnieju. Ostatni z warunków dotyczy uzyskania wysokiej wartości procentowej na egzaminie gimnazjalnym lub maturalnym z przedmiotów obowiązkowych. Stypendyści zobowiązani są także przesłać plan rozwoju osobistego.

Finansowe gratyfikacje mają trzystopniową skalę.W tym roku stypendia I stopnia przyznano 3 najlepszym uczniom, II stopnia – 20, zaś III stopnia – 126. Minimalna wysokość to50 zł,  maksymalna 200 zł miesięcznie.

aw

Nagrodzeni:

Stypendia I stopnia: Marta Lorek (SP nr 7), Aya Mamandi (SP nr 7), Natalia Przybysz (SP nr 7).

Stypendia II stopnia: Krzysztof Dobrowolski (SP nr 7), Natalia Ostrzyżek (SP nr 7), Krzysztof Maszewski (SP 7), Jakub Bereza (SP 7),

Stypendia III stopnia: Michał Czeczko (SP 7), Dominik Garbacz (SP 7), Antoni Garbol (SP 7), Jakub Gębal (SP 7), Wiktor Juszczak (SP 7), Wiktoria Kirol (SP 7), Maria Kramarz (SP 7), Zuzanna Listos (SP 7), Alicja Opalińska (SP 7), Alicja Portka (SP 7), Kaja Rowińska (SP 7), Bogusz Skuza (SP 7), Michał Sowa (SP 7), Amelia Tuszewska (SP 7), Paulina Woźniak (SP 7), Wanda Czajka (SP 7), Oliwia Kapitan (SP 7), Natalia Stachyra (SP 7), Maciej Zdun (SP 7), Martyna Mazuryk (SP 7).

Gratulujemy naszym stypendystom.

Tekst:  „Głos Świdnika”