27 października w Miejsko - Powiatowej Bibliotece Miejskiej odbył się etap miejski XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej. Jury wysłuchało i oceniło prezentacje wierszy Anny Kamieńskiej, Danuty Wawiłow i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W konkursie brali udział uczniowie świdnickich szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że nasi recytatorzy spisali się bardzo dzielnie. Laureatami zostali:
- w kategorii uczniów klas 4-6 Gabriela Misiurek z kl.5b
- w kategorii uczniów klas 7-8 Martyna Mazuryk z kl.7b
Specjalne Wyróżnienie otrzymał Marcel Szajnoga, uczeń kl. 1M2. Gratulacje należą się również Jakubowi Berezie z klasy 7b. Wyróżnieni zostali nagrodzeni za ekspresję, emocje i niebywałą wrażliwość na poezję Anny Kamieńskiej. Zwycięzcy etapu miejskiego będą mogli zaprezentować się w etapie powiatowym 9 listopada.