W piątek 19 marca uczniowie z oddziału Montessori (1M3+2M3+3M3) uczestniczyli w wielopoziomowych zajęciach rozwijających ciekawość poznawczą. Sprawdzaliśmy m. in. jak działa ludzkie oko, luneta i aparat fotograficzny, poznaliśmy podstawy optyki geometrycznej, badaliśmy środek ciężkości oraz sprawdzaliśmy zastosowanie prawa Pascala i prawa Archimedesa na przykładzie nurka Kartezjusza. Dzięki siatce dyfrakcyjnej udało się nam rozszczepić światło, a następnie „poskładać” poszczególne barwy dzięki samodzielnie wykonanemu krążkowi Newtona. Sprawdzaliśmy też czym jest zjawisko konwekcji w cieczach i gazach.

Było trochę „odysejowych” zajęć z twórczego myślenia – tu dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością. Na koniec zabawiliśmy się w Sherlocka Holmesa i zdjęliśmy własne odciski palców. Dzieci były cudne – ciekawe wszystkiego, chętne do pracy i nauki ale – przede wszystkim - inspirujące!! Dziękuję za przypomnienie, dlaczego wybrałam ten zawód. Mam nadzieję, że zachwyt przetrwa, bo widzimy się w klasie 7 na fizyce