Poniedziałek (20 września) okazał się dla uczniów klas drugich i jednej klasy pierwszej dniem z niespodzianką! Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach w prawdziwym trolejbusie, który zaparkował specjalnie przed naszą szkołą.

Uczniowie wysłuchali ciekawych informacji na temat pojazdów komunikacji miejskiej, dowiedziały się, czym różni się autobus miejski od trolejbusu. Ciekawostką dla wszystkich było to, że trolejbusy są środkiem lokomocji tylko w trzech miastach w Polsce: jest to Lublin, Gdynia oraz Tychy! Dzieci dowiedziały się, na co trzeba szczególnie uważać podczas podróżowania i jak odpowiednio zachować się w środkach transportu publicznego. Zajęciom przysłuchiwał się wesoły Koziołek, który później rozdawał wszystkim pamiątki z pobytu w trolejbusie.