W piątek 24 września uczniowie klasy 1a wybrali się na swoją pierwszą wycieczkę. Pojechali do Kozienic Dolnych na ranczo ,,WRÓBLÓWKA”. Tutaj dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych, a pani Marta Wróbel – właścicielka rancza, zapewniła niezapomniane spotkania ze zwierzętami: surykatkami, papugą, wężem zbożowym, szynszylem, kawią domową, sową płomykówką.

Dzieci karmiły rybki w stawie, konie na wybiegu, głaskały kota, psy, jeździły konno. Pani Marta Wróbel opowiadała niesamowite ciekawostki z życia tych zwierząt, przeprowadziła też konkurs przyrodniczy z nagrodami. Podczas tej wyprawy dzieciaki wybawiły się i odpoczęły na świeżym powietrzu (zjeżdżalnia, huśtawka, trampolina, jazda gokardem). Ze smakiem zajadały pieczoną kiełbaskę, pieczone ziemniaki i grzanki. To było niezapomniane spotkanie z mieszkańcami ,,WRÓBLÓWKI”, a pierwszaki miały okazję spędzić razem ze sobą czas i lepiej się poznać przy wspólnych zabawach. Dziękujemy pani Marcie za ten beztroski czas spędzony… na wsi.