30 września – tak jak co roku – obchodzony jest Dzień Chłopców. Uczniowie klas młodszych świętowali ten dzień na różne sposoby, ale większość klas wybrała się do kina na film pt. „Wielka Mała Stopa 2. W Rodzinie siła”. Dzieci z pewnością pamiętają Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego yeti. Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Co było dalej? – kto nie wie – warto obejrzeć! Można dowiedzieć się wartościowej rzeczy: dlaczego Rodzina jest bardzo ważna w życiu każdego z nas…Ponadto czwartek był dniem przeznaczonym na wspólną zabawę i świętowanie.

Czy zastanawialiście się skąd wziął się zwyczaj obchodzenia Dnia Chłopca? Okazuje się, że to wcale nie taka długa tradycja. Dzień Chłopaka pochodzi z wysp Trinidad i Tobago. Tam po raz pierwszy 19 listopada 1999 roku obchodzono święto mężczyzn. Zwyczaj zauważyła Organizacja Narodów Zjednoczonych i zaproponowała, żeby obchodzić Międzynarodowy Dzień Mężczyzn. Święto szybko rozpowszechniło się w innych krajach, ale obchodzone jest w różnych terminach. Na Malcie 7 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, a w Kanadzie 25 listopada. W Polsce przyjęła się tradycja obchodów Dnia Chłopaka 30 września, głównie przez młodzież - i wiąże się zwykle z wręczaniem drobnych upominków.