13 października uczniowie z klasy 2a udali się na lekcje poza szkolne mury. Dzieci pojechały do Kolonii Minkowice, do Zagrody Edukacyjnej – w odwiedziny do Zielonej Babki, czyli pani Moniki. Na początku wysłuchały ciekawego bajania o tym, jak wyglądało życie prababć oraz pradziadków.

Obejrzały sprzęty i pomieszczenia z których niegdyś korzystali i w których mieszkali ludzie. Jak żyło się w dawnych czasach, gdy nie było prądu, a jesienne wieczory były długie i chłodne? Czy dzisiaj zastanawiamy się nad tym? Podczas zajęć uczniowie zrobili przepiękne, jesienne lampiony, które można z powodzeniem wykorzystać do dekoracji swoich pokoi. Materiały, jakich dzieci używały do zrobienia ozdób zostały wcześniej zebrane w sadach, parkach i lasach. Na stole leżały wszystkie kolory jesieni!