Czy wiecie, co to jest Shuffle Dance? Dzięki Klaudii i Mai uczniowie z klasy 2a mogli zobaczyć, jak ta forma tańca jest ciekawa! Dziewczynki (przyjaciółki) uczęszczają od tego roku szkolnego na zajęcia taneczne do Akroparku w Lublinie (ul.Witosa 16 F). Po niespełna trzech miesiącach nauki ich umiejętności są niesamowite! Dziewczynki zaprezentowały dzieciom kroki i krótkie układy taneczne. Zainteresowanie ze strony koleżanek i kolegów było ogromne.

Krótko, co to jest: to forma tańca, ukierunkowana na poprawę sprawności fizycznej oraz koordynacji ruchowej. Nauka kroków i układów rozwija poczucie rytmu, zapamiętywanie sekwencji ruchowych oraz świadomości własnego ciała. W tańcu jest również miejsce na swobodną ekspresję ruchową. Czyli coś dla aktywnych!

Próbkę układów można zobaczyć:  https://www.youtube.com/watch?v=wr1UA8DgzrU

To nie wszystko, czym interesują się dziewczynki. Plastyczne pasje Mai można zobaczyć w odsłonie 3, natomiast Klaudia zaprezentowała dzieciom próbki swoich prac. W wolnych chwilach lubi malować i wychodzi jej to pięknie.

Dziewczynki – gratulujemy aktywności!