Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Świdniku

 

Szkoła Podstawowa nr 7

im. Żołnierzy Armii Krajowej w Świdniku

 

Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku organizuje spotkanie o depresji nastolatków.

Serdecznie Państwa zapraszamy. Webinarium odbędzie się 16 grudnia o 17:00

Strona fb z wydarzeniem

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Depresja wśród dzieci i młodzieży to aktualnie jeden z najbardziej istotnych tematów wśród rodziców, nauczycieli, psychoterapeutów i psychiatrów. Statystyki pokazują, że nasze dzieci coraz gorzej się czują, mają coraz bardziej zaniżone poczucie własnej wartości, rośnie też liczba samobójstw i samookaleczeń, a oddziały psychiatrii dziecięcej pękają w szwach. Co my dorośli, rodzice możemy zrobić aby jak najlepiej wspierać dobrostan psychiczny i emocjonalny naszych dzieci?

Jak odczytywać sygnały alarmowe i jak mądrze reagować, gdy już dzieje się coś niepokojącego? O tym wszystkim porozmawiamy w czasie spotkania, szukając odpowiedzi na pytania o psychiczne zdrowie naszych dzieci. Prosimy przygotować pytania, ponieważ będzie możliwość ich zadawania.

Tym spotkaniem chcemy zasygnalizować rodzicom, jak istotne jest by nie ignorowali zmian w zachowaniu swoich dzieci i ewentualnych symptomów. I najważniejsze - porozmawiajmy o tym co my rodzice możemy zrobić, aby jak najlepiej wspierać dobrostan psychiczny i emocjonalny naszych dzieci.