Drodzy ósmoklasiści.

W dniach 17, 18, 19 marca 2021 r. odbędzie się próbny egzamin w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Próbny egzamin odbędzie się w formie stacjonarnej, tj. na miejscu w szkole.

17 marca 2021 r. (środa) godz. 9.00 – próbny egzamin z języka polskiego,

18 marca 2021 r. (czwartek) godz. 9.00 – próbny egzamin z matematyki,

19 marca 2021 r. (piątek) godz. 9.00 – próbny egzamin z języka angielskiego.

Próbny egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. dania uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

Próbny egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi).

Próbny egzamin ósmoklasisty musi zostać przeprowadzony z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego.

Uwzględniając wytyczne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. testów diagnostycznych w warunkach pandemii, informujemy, że próbny egzamin zostanie przeprowadzony zgodnie z przedstawionymi poniżej uwarunkowaniami:

1. Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.30 i oczekują przed budynkiem szkoły, w bezpiecznej odległości 1,5 m.
  2. Na test diagnostyczny może przyjść wyłącznie uczeń bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19.
  3. Uczeń nie może przyjść na próbny egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  4. Rodzic/prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły.
  5. Uczniowie nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy.
  6. Na próbnym egzaminie każdy uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych (długopis lub pióro z czarnym tuszem), a w przypadku próbnego egzaminu z matematyki również linijki.
  7. Uczniowie nie mogą pożyczać przyborów od innych uczniów.
  8. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na próbny egzamin uczeń może przynieść własną butelkę z wodą.
  9. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków dla uczniów przystępujących do próbnego egzaminu.
  10. Czekając na wejście do szkoły albo sali, w której przeprowadzany jest próbny egzamin, uczniowie zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5m) oraz mają zakryte usta i nos.
  11. Uczniowie są obowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali, w której jest przeprowadzany próbny egzamin. Po zajęciu miejsca w sali (w trakcie egzaminu) uczeń ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  12. a) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
  13. b) wychodzi do toalety,
  14. c) kończy pracę z arkuszem próbnego egzaminu i wychodzi z sali.
  15. Uczniowie mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie próbnego egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku.
  16. Jeżeli uczeń przejawia niepokojące objawy choroby, nauczyciel informuje o tym dyrektora szkoły, który zapewnia odizolowanie ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2m odległości od innych osób. Dyrektor szkoły niezwłocznie powiadamia rodziców/prawnych opiekunów ucznia o zaistniałej sytuacji w celu pilnego odebrania go ze szkoły, a w razie pogarszania się stanu zdrowia ucznia – także pogotowie ratunkowe.