Gmina Miejska Świdnik otrzymała dotację celową z budżetu państwa na dofinansowanie zadania pn. zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”.

Dzięki realizacji zadania szkoły zostaną doposażone w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie do diagnozy i terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wartość całkowita projektu: 87 500,00 zł

Wartość dofinansowania z budżetu państwa: 70 000,00 zł

Środki przeznaczone są w równej wysokości dla Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 7 w Świdniku.

Zostaną one wydatkowane m.in. na: pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji, z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się (w tym z dysleksją i dyskalkulią), pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii procesów komunikacji dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji, dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Ponadto: komputery stacjonarne lub laptopy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii lub oprogramowania.