Areną nietypowych zmagań była hala sportowa SP 7 Świdnik. Nie była to ani siatkówka ani halowa piłka nożna, tylko szachy. W dniu 3 lutego br. rozegrano Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach. W turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (czas gry 15 minut dla zawodnika) wzięło udział blisko 30 miłośników królewskiej gry. Zwycięzcą został Krzysztof Maszewski (5B) drugie miejsce zajął Paweł Borowiecki (8D), a trzecie Dominik

Garbacz (6A). Najmłodszym uczestnikiem był Filip Karłowicz (1B), który jak na swój wiek wykazał się sporymi już umiejętnościami w tej trudnej grze jaką są szachy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i czekolady, a dodatkową atrakcją było losowanie nagród rzeczowych z pośród wszystkich uczestników były to: piłki i rakieta do tenisa stołowego. Sędzią turnieju był Rafał Bojczewski (sędzia kl. II) Kolejny turniej rozegrany zostanie 16 marca br. (sobota) oczywiście również w hali sportowej.
Uczestnicy turnieju: Krzysztof Maszewski, Paweł Borowiecki, Dominik Garbacz, Sebastian Lorens, Franciszek Nużka, Bartosz Winiarczyk, Jakub Kosik, Bartosz Najda, Karolina Potaczała, Klaudia Smyk, Szymon Podolak, Adam Zborowski, Jakub Bereza, Jan Hawrysz, Dominik Piotrowski, Maria Kramarz, Wiktoria Dąbska, Antoni Dec,Maja Besztak, Karol Łysiak, Antoni Wasiewicz, Filip Karłowicz, Julia Ciechomska, Szymon Ćwikliński, Wojciech Mącik, Szymon Figurski.