Czcionka

Powiększ czcionkę Pomniejsz czcionkę Pomniejsz czcionkę

Kontrast

Wersja kontrastowa

W Tomaszowie Lubelskim odbył się wojewódzki turniej o puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szachach dla Szkół Podstawowych. Bardzo udany start w tym turnieju zanotowały najmłodsze szachistki z SP 7 Świdnik zajmując trzecie miejsce w grupie klas 1-3. Ich starsze koleżanki w kategorii klas 4-6 uplasowały się na miejscu czwartym. Chłopcy młodsi i starsi sklasyfikowani zostali również na tak nie lubianym przez sportowców miejscu. Miejsce tuż za

podium zajął tak że indywidualnie Franio Nużka w klasyfikacji indywidualnej chłopców z klas 1-3. Należy dodać, że różnice punktowe były minimalne i wahały się od pół do zaledwie jednego punktu, a w przypadku Frania o podziale miejsc decydowały punkty pomocnicze (tzw. Buchholz). W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników, w każdej kategorii sklasyfikowanych zostało ponad 20 drużyn szkolnych.