Brązowe medale to plon udziału w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach Drużynowych szachistów świdnickiej siódemki.

Zawody odbyły się w dniu 5 grudnia br. w Zamościu.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim (7 rund). Wzięło w nim udział 19 szkół, które wygrały eliminacje w swoich powiatach. Rozgrywane partie w opinii trenerów stały na wysokim poziomie.

Zwycięzcami zostali uczniowie z Tomaszowa Lubelskiego, a o dalsze miejsca toczyła się bardzo zacięta i wyrównana walka. W ostatniej rundzie skojarzono SP 7 Świdnik i SP Radzyń Podlaski. Stawką pojedynku były miejsca na podium. Młodzi świdniccy szachiści wytrzymali presję i wygrali 3:1, co dało doniosły sukces i upragnione medale.

Skład reprezentacji w kolejności szachownic : Krzysztof Maszewski, Jakub Bereza, Kajetan Gadomski, Karolina Potaczała, rezerwowymi byli:

Alicja Opalińska i Franciszek Nużka.         Trenerem jest : Ireneusz Keller.