9 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pikniku „Bądź Eko” zorganizowanym przy współpracy z firmą : "Skate Town". Piknik odbył się pod hasłem – Podróżuj mądrzej, żyj lepiej!

Organizatorzy pikniku zwracali uwagę na problem zbyt częstego korzystania z samochodów osobowych do pokonywania niewielkich odległości, coraz większego zanieczyszczenia środowiska przez zatory komunikacyjne co jest szkodliwe dla naszego zdrowia oraz pogarsza jakość życia w miastach.

Wskazując na coraz większą odpowiedzialność nie tylko dorosłych ale i dzieci i młodzieży za środowisko, w którym żyjemy organizatorzy zaproponowali nam naukę poprzez zabawę w czterech obszarach:

1.Eko – mobilność jako transport XXI wieku – alternatywne środki transportu wrotki, deskorolka – warsztaty praktyczne oraz pokaz    urządzeń o napędzie elektrycznym.

2.Twister ekologiczny – żółte, zielone, niebieskie, brązowe czyli jak segregować odpady.

3. Nowe życie starej skarpety – czyli jak z niczego zrobić coś – warsztaty artystyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych.

4. Eko – kiosk – wymień baterie na Eko niespodziankę.

Wszyscy uczestnicy pikniku wychodząc byli bardzo zadowoleni z zabaw, konkursów oraz udziału w warsztatach, które nie tylko utrwalały posiadaną wiedzę, ale rozszerzyły ją o nowe wiadomości.

Czy wiecie co to jest woskowijka lub transport kombinowany?