Punkt organizujący szczepienia przeciwko COVID – 19 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Świdniku zaprasza uczniów i rodziców naszej szkoły.

Po 23 września punkt będzie dysponował właściwymi  szczepionkami dla tej wiekowej dzieci po 12 roku życia.

Punkt szczepień w ramach Szpitala Węzłowego przy ul Al. Lotników Polskich 18 w Świdniku czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00- 15:00.

Drodzy Uczniowie i Rodzice / Opiekunowie, Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży do 14 marca br. będą nadal uczyć się zdalnie.
Na terenie naszej szkoły odbywać się będą konsultacje dla uczniów klas 8 zgodnie z obowiązującymi zasadami i zaproponowanym harmonogramem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej    im. Władysława Stasiaka upubliczniło spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Link do spotu dostępny tutaj.

Zgodnie z wytycznymi MEN od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jednocześnie do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII. Nauczanie zdalne będzie prowadzone zgodnie z obowiązującym w tym zakresie regulaminem.
Szczegółowe informacje zostaną Państwu przekazane za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz strony internetowej szkoły – prosimy o śledzenie informacji na bieżąco.
Prosimy także o przypomnienie dzieciom, aby w piątek 06.11.2020r. zabrały ze szkoły swoje podręczniki i przybory oraz rzeczy z szatni i szafek.

Zgodnie z wytycznymi MEN w szkole będzie funkcjonowała opieka świetlicy dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Lista dzieci uczęszczajacych do świetlicy będzie ustalona na podstawie zgłoszeń złożonych przez rodziców.

Jutro rozpoczynamy naukę w nowym roku szkolnym. Tegoroczny powrót do szkoły odbywa się w specyficznych warunkach.

Przypominamy:

• Do szkoły przychodzą tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy zdrowi, bez objawów infekcji.
  • Stosujemy się do zasad dystansu i dezynfekcji.
  • Bezzwłocznie powiadamiamy szkołę jeśli dojdzie do potwierdzonego zakażenia.

W naszej szkole:

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie,

Przed nami długo wyczekiwany powrót do szkoły. Powrót, który różni się od wszystkich jakie dotychczas znaliśmy. Czekając na Was, dostosowujemy szkołę aby umożliwić bezpieczny pobyt oraz naukę.

Wrzesień rozpoczynamy pracą szkoły w wariancie A czyli nauka stacjonarna z zachowaniem reżimów i zaleceń sanitarnych. Prosimy Was abyście na bieżąco śledzili zmiany wprowadzane przez służby sanitarne oraz właściwe instytucje państwa. Jednocześnie, prosimy aby wszelkie wątpliwości wyjaśniać komunikując się ze szkołą dziennikiem elektronicznym, mailem  lub telefonicznie.

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje na temat bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu 2020: